ABD Adalet Bakanlığı, Voyager’ın Binance.US’e satış onayına itiraz etti

Investing.com – ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), New York İflas Mahkemesinin Voyager’ın Binance.US’e satışını onay vermesinin ardından sürece itiraz etti. Dava, bu itiraz ile temyize gidecek. 

ABD Adalet Bakanlığı, New York İflas Mahkemesinin Binance.US’un iflas eden kripto kredi şirketi Voyager Digital’in varlıklarını satın almaya yönelik 1,3 milyar dolarlık planına onay vermesinden bir gün sonra itirazını sundu ve temyiz başvurusunda bulundu. 

Binance.US’in Voyager satışıyla ilgili açık artırmayı kazanmasının ardından iflas eden şirketin alacaklarının büyük bir çoğunluğu bu anlaşmayı kabul etti. Mahkeme ise bu hafta satışa onay verdi. Ancak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başta olmak üzere birkaç düzenleyici kurum, bu anlaşmaya karşı çıktı. SEC’in gerekçesi Binance.US’in ABD’de kayıtsız menkul kıymet ticareti yaptığı gerekçesiyle federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği yönündeydi. Mahkeme ise SEC’in bu itirazının satışa engel bir durum teşkil etmediği kararını verdi.

Davanın yargıcı Michael Wiles, bu süreçte tüm birikimleri Voyager’da olan yatırımcılar olduğunu ve yatırımcıların çıkarlarını düşünmek zorunda oldukları yorumunu yaparken satışın gerçekleşmesi için hızlı şekilde aksiyon almaları gerektiğini söyledi.

Düzenleyiciler, Voyager’ın satışını engellemeyi başarabilirse bir sonraki adımda şirketin kendisini tasfiye etme kararı alabileceği belirtiliyor. Bu durumda ise alacaklıların Binance.US’e satıştan çok daha az miktarda bir ödeme alacakları söyleniyor.

Yazar: Günay Caymaz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*