Bu Altcoin Trade Çılgınlığı Görüyor: BTC’i Bile Geçti!

CoinMarketCap’e göre Ripple’ın XRP tokeni, Güney Kore’nin iki büyük borsasında Bitcoin’i de geçerek işlem hacmi açısından en üst sıralarda yer aldı. Bu arada analistlere göre altcoin, günlük grafikteki düşüşe rağmen, yükseliş ivmesiyle hareket ediyor.

Altcoin, 0,50 doları hedefleyebilir!

XRP, son birkaç gündür yükseliş çizgisi üzerinde işlem görüyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere altcoin, geçen hafta, %18’e yakın değer kazandı. Ancak günlük grafikte XRP yaklaşık %4 düştü. Günlük grafikteki düşüşe rağmen, altcoin yükseliş ivmesiyle hareket ediyordu. XRP’nin teknik görünümü de satın alma gücü önemli ölçüde toparlandığı için boğaların yanında yer aldı. Altcoine olan talep de olumlu bir değişim kaydetti. Talep artış kaydettikçe birikim de grafikte yükseldi.

XRP birkaç önemli direnç işaretini aşmayı başardığında, alıcıların güveni de arttı. Analist Anush Samal’a göre XRP, fiyatın güçlenmeye devam etmesi için acil destek seviyesinin üzerinde kalmalı. Bitcoin 28.500 dolar seviyesini geçtiğinde, diğer altcoinler anlık fiyat tavanlarını aşmaya çalışacak. Şu anda, XRP çok önemli bir direnç noktasında duruyor; bu seviyenin altına düşüş, ayıları kısa bir süre için geri getirebilir. Analist, grafikler üzerinden analizlerine devam ediyor.

XRP fiyat analizi

Altcoin, yazı yazılırken 0,44 dolardan işlem görüyordu. XRP, geçtiğimiz hafta çok önemli iki desteği kırdı. 0,39 dolar seviyesi, şimdi altcoin için bir destek hattına çevrilmiş olan sert bir direnç seviyesi olarak hareket etti. Mevcut fiyat seviyesinden hareket etmek, XRP’yi 0,40 dolara ve 0,39 doların altına sürükleyecektir.

XRP bir günlük grafik / Kaynak: TradingView

Altcoin için genel fiyat tavanı 0,44 dolardı; bu seviyenin aşılması, altcoinin 0,46 dolara ve sonunda 0,50 dolara ulaşmasına yardımcı olacak. Altcoin, son işlem seanslarında 0,44 dolara ulaştı, ancak boğalar kırılamadı. XRP’nin 0,50 doları hedeflemesi için 0,44 doları aşması ve birçok işlem seansı için bu seviyenin üzerinde işlem yapması gerekiyor.

XRP bir günlük grafikte pozitif alım gücü / Kaynak: TradingView

Altcoin geçen hafta aşırı satın alındı; ancak, basın zamanında öyle değildi. Satın alma gücü yine de olumlu kaldı. Göreceli Güç Endeksi, 60’ın biraz altında kaldı ve bu, alıcıların varlığı hala kontrol ettiğini gösteriyor. Benzer şekilde, talepteki artışla birlikte XRP, alıcıların piyasadaki fiyat ivmesini yönlendirdiğini gösteren 20 Basit Hareketli Ortalama çizgisinin üzerine çıktı.

XRP satın alma sinyalleri oluşturdu / Kaynak: TradingView

Diğer teknik göstergeler de boğaların piyasayı ele geçirdiğini gösteriyordu. Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması, fiyat momentumunu ve trenddeki tersine dönüşleri gösterir. Gösterge pozitife döndü ve altcoin için satın alma sinyallerine bağlı yeşil histogramlar gösterdi. Parabolik SAR fiyat yönünü gösterir; şamdanların altında noktalı çizgiler oluştuğu için gösterge pozitifti. Bu noktalı çizgiler, fiyatın baskı zamanında yükseliş eğiliminde olduğunu gösteriyordu.

Altcoin, Kore’nin büyük borsalarında ilk sırada!

CoinMarketCap’e göre XRP, Güney Kore’nin iki büyük borsası olan Upbit ve Bithumb’da işlem hacmi açısından en üst sıralarda yer aldı. Son 24 saatte, XRP’nin iki platformdaki toplam işlem hacmi yaklaşık 348 milyon doları buldu. Rakam, Güney Kore wonu karşısında çiftler halinde elde edildi. Sonuç olarak, Upbit’te işlem gören XRP hacmi, en büyük kripto para borsası olan Binance’teki hacmi yaklaşık 100 milyon token aştı. Anomali, XRP topluluğunun üyeleri tarafından da fark edildi, bunu takiben kripto para biriminin fiyatı dün kırmızılaşmış bir kripto piyasasının ortasında bir noktada %9 arttı.

XRP ve Güney Kore ilişkisi

Açıkçası, hem XRP fiyatındaki artış hem de işlem hacmi, Koreli yatırımcıların artan ilgisinin sonucuydu. Ancak, bu davranışın kesin nedenleri yalnızca tahmin edilebilir. Popüler inanışa göre Koreliler, Salı günkü %26’lık artışın ardından fiyatın düzeltilmesinin ardından XRP’de kâr etme fırsatı gördü. Aptos (APT) hikayesinden sonra ortaya çıkan Koreli bireysel yatırımcıların coşkusu, XRP’nin kripto piyasasının geri kalanından daha iyi performans göstermesi için yeterliydi.

Bu anomalinin ne kadar süreceğini görmek zor. Yine Ocak ayındaki APT fiyat hareketine bağlı olarak, Kore teklifleri XRP’deki mini rallinin sonunun başlangıcı olabilir. Bir yandan, her an büyük ölçekli bir fiyat düzeltmesi gerçekleşebilir, ancak diğer yandan XRP, performansını bir süre daha sürdürebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir