CNN Türk’ten dolandırıcılara övgü… “Öylesine başarılıydı ki…”

CNN Türk bir skandala daha imza attı. En son KKTC’de Türk askeri ile BM Barış Gücü askerlerinin arasında yaşanan gerginliği ekranlarına getirirken, “Türk askeri” yerine “Türkiyeli askerler” ifadesini kullanmasıyla tepki çeken CNN Türk, skandallarına bir yenisini ekledi.

Bugün, CNN Türk’ün sabah bülteninde son zamanlarda artan dolandırıcılık olayları ele alındı. Dolandırıcıların yeni tekniklerinin anlatıldığı bültende yapay zekâ ile dolandırıcılık vakalarına da dikkat çekildi.

CNN Türk İstihbarat Haber Müdürü Nihat Uludağ da yorumcu olarak katıldığı bültende, yapay zeka yöntemi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sesini taklit ederek iş insanlarını ve üst düzey bürokratları arayarak dolandırıcılık yapmaya çalışan Fatih Emre Hülagü’nün yöntemini anlattı.

Nihat Uludağ’ın, “Yapay zekâ kullanarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sesini taklit ettiği ve bazı işadamlarıyla üst düzey bürokratları arayarak menfaat temin etmeye çalıştığı tespit edildi” sözlerinin ardında arka ses (perfore), tarihi dolandırıcılık olaylarını anlatmaya başladı.

“ÖYLESİNE BAŞARILIYDI Kİ”

“Türkiye’de dolandırıcılık tarihine adını altın harflerle yazdıran ilk isim Sülün Osman’dı” denilen anlatımda Sülün Osman için, “Öylesine başarılıydı ki ‘dolandırıcılar kralı’ olarak anıldı” ifadeleri kullanıldı.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x