Diktatör davasında Kaftancıoğlu’nun beraati istendi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında savcı beraat istedi. Kaftancıoğlu hakkında İstanbul’daki bir konuşmasında “Demokrasi yoluyla bir diktatörü bu ülkeden göndereceğiz” ifadesini kullandığı gerekçesiyle Cumhurbaşkanı’na hakaretten 4 yıl 8 ay hapis istemiyle dava açıldı.

DHA’nın haberine göre Bakırköy 24. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya Canan Kaftancıoğlu’nun avukatı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın avukatı katıldı. Kaftancıoğlu’nun avukatı söz alarak, “Müvekkilimiz seçim çalışmaları nedeniyle duruşmaya katılamamıştır. Bu duruşma karar verilmeyecek olursa mazeretli sayılmasını talep ederiz. Bir sonraki duruşmada kendisini hazır edeceğiz” dedi.

Cumhuriyet savcısı, duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Bir toplantıda Canan Kaftancıoğlu’nun yapmış olduğu konuşmadaki söyleminin, Türk Dil Kurumu’nca kelime anlamı olarak “Bütün siyasi yetkileri kendinde toplamış bulunan kimse” şeklinde tanımlandığını belirtti. Emsal Yargıtay kararlarının da olduğunu belirten savcı, Kaftancıoğlu’nun beraatini istedi.

Şikayetlerinin devam ettiğini mütalaaya katılmadıklarını belirten Erdoğan’ın avukatı savunma yapmak için süre talep etti. Mahkeme, Kaftancıoğlu’nun mazeretini kabul ederek hazır bulunduğunda savunmasının alınmasına karar vererek duruşmayı erteledi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir