Gary Gensler, Kongre Önünde İfade Verecek

SEC Başkanı Gary Gensler, kripto politikası nedeniyle Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde ifade verecek. 

Amerika Birleşik Devletleri Güvenlik ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, kongre önünde ilk kez ifade vermeye hazırlanıyor. Başkan, 18 Nisan’da kripto ekosistemine yönelik yaklaşımıyla ilgili kongrenin karşısına çıkacak. 

Kripto Karşıtı Duruş 2024 Seçimlerini Etkileyebilir

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Patrick McHenry, Gensler’in kural koyma ve kripto varlıklarına yönelik yaklaşımına odaklanacaklarını söyledi. 

McHenry konuşmasının devamında, komitenin SEC üzerinde geniş bir genel denetime sahip olacağını ve dijital varlıklar için düzenleyici bir alan oluşturma açısından ciddi bir yaklaşım benimseyeceğini sözlerine ekledi. 

SEC başkanının kriptoya yönelik yaklaşımı yıllar içinde pek çok kişinin başını döndürdü ve Demokrat partiden birçok isim onun yaklaşımına karşı endişelerini dile getirdi. Kripto sektöründeki pek çok kişi, partinin kripto karşıtı duruşunun 2024 seçim kampanyası için felaket olabileceğine inanıyor. 

Satoshi hareket fonunun kurucu ortağı Dennis Porte, birçok kripto ve Bitcoin yanlısı demokratın, kendi partilerinin duruşuna itirazlarını dile getirmek için sıraya girdiğini belirtti. 

ABD düzenleyicileri, 2023’ün başlamasıyla birlikte Coinbase ve BUSD dahil olmak üzere bir dizi kripto firmasına Wells bildirimi yayınlamasıyla kripto alanında sert bir duruş sergiledi. Öte yandan CFTC, Binance’e karşı yeni bir dava açtı. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*