İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu ‘Yaş İtibarıyla Sınıra Geldim’ Sözleriyle Veda Etti!

Ramazan ayına sayılı günler kala Nihat Hatipoğlu gündeme geldi. Hatipoğlu, yaptığı sosyal medya paylaşımıyla dikkat çekti. Ünlü ilahiyatçı, Twitter hesabı üzerinden bir veda mesajı yayınladı. Hatipoğlu ‘Yaş itibarıyla da sınıra geldim’ ifadelerini kullandı.

Ramazan ayının olmazsa olmaz isimleri arasında gelen Nihat Hatipoğlu uzun yıllardır ekranlarda yer alıyor.

Belki bilenler vardır, ilahiyatçı olarak tanıdığımız Hatipoğlu aynı zamanda akademisyen ve rektördür.

Nihat Hatipoğlu, kurucu rektör olarak 4 yıldır görev yaptığı Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nden ayrıldığını duyurdu. Hatipoğlu veda mesajını sosyal medyadan paylaştı.

18 Ocak 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesine rektör olarak atanan Nihat Hatipoğlu, görevinden ayrıldı.

Hatipoğlu, ‘Dostlar. 4 yıl önce Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesine Kurucu Rektör olarak atanmıştım. Bu sürede Kuruluşu tamamlayıp 3000 öğrenciye ulaştık.İslami ilimler ve Tıp Fakültesi başta olmak üzere bir çok programı başlattık.Bugün itibarıyla görevim sona erdi.Tşk ederim” ifadelerini kullandı.

”Bilindiği gibi rektörlük görevi 4 yıldır. Dört yılı doldurdum. Yaş itibarıyla da sınıra geldim.”

”Güçlü, heyecanlı ve dinamik bir üniversite devrettim. Yerime gelen arkadaşıma da başarılar dilerimDini tebliğimiz son nefese kadar devam edecek inşaallah. Yeter ki Allah razı olsun”

Nihat Hatipoğlu’nun Twitter paylaşımı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir