Kırgızistan’da Ahıska Türkleri 2 bin kişilik iftar verdi

Kırgızistan Bişkek Cumhuriyet Merkez İmam Serahsi Camisi’nde toplanan vatandaşlar, akşam ezanının okunmasıyla namaz kıldıktan sonra avluda ve caminin alt katında hazırlanan yer sofralarında oruçlarını açtı.

Türkiye’nin Bişkek Büyükelçisi Ahmet Sadık Doğan, iftar programı ve yaptıkları hayırlar için Kırgızistan Ahıska Türkleri Derneğine teşekkür etti.

Ahıska Türkü Atamşa Dursunov da, bir araya gelerek 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremlerde vefat edenler için dua ettiklerini söyledi.

Dursunov, Kırgızistan’dan bir heyet olarak deprem bölgesine giderek depremzedelere yemek verdiklerini ve yardımlarını ilettiklerini aktardı.

Türkiye tarafından yaptırılan İmam Serahsi Camisi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Dursunov, Türkiye’deki seçimlerin iyi geçmesi temennisinde bulundu.

Begzade Aliyev de, Ahıska Türkleri olarak bir araya gelerek İmam Serahsi Camisi’nde büyük iftar programı düzenlediklerini dile getirdi.

Böyle güzel camide iftar yapmaktan duyduğu memnuniyetini ifade eden Ayvaz Davruşev, iftar programının düzenlemesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir