Korhan Berzeg’i bulana 1 milyon TL ödül verilecek!

17 Haziran’dan beri bulunamayan Dünya Bankası’nın eski Asya Direktörü ekonomist Korhan Berzeg’ın eşi Angela Berzeg “Korhan’ı sağ salim bulan kişiye 1 milyon lira ödül vereceğiz” dedi

Dünya Bankası’nın eski Asya Direktörü ekonomist Korhan Berzeg’e 49 gündür ulaşılamıyor. 17 Haziran günü evinden köpeği Tina ile birlikte yürüyüş yapmak üzere ayrılan Berzeg adeta sırra kadem bastı.

Berzeg ailesi olarak bir karar aldıklarını aktaran Angela Berzeg, Sabah’a şöyle konuştu:

“Korhan’ı sağ salim olarak bulan kişiye 1 milyon TL ödül vereceğiz. Ben hâlâ umutluyum Korhan’ı sağ salim bulacağız. Tüm Türkiye’den yardım istiyorum; lütfen Korhan’ı bulmama yardım edin. Biz her zaman mutlu bir aileydik. Hiç kimseyle sorunumuz olmadı. Mutlu günlerimize tekrar dönmek istiyorum. Belirsizlik çok zor.”

Korhan Berzeg 17 Haziran’da Balıkesir’in Gönen ilçesine bağlı Armutlu Mahallesi’ndeki evinden yürüyüş yapmak üzere köpeği Tina ile birlikte ayrıldı. Yaklaşık 1 saat sonra eve dönmemesi üzerine eşi Angela Berzeg aramaya çıktı fakat Korhan Berzeg’i bulamadı. Soluğu jandarmada alan Angela Berzeg’in acılı bekleyişi başladı. Kayıp ihbarı sonrası bölgede, Bursa Jandarma Arama-Kurtarma (JAK), Ankara Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK), Balıkesir Jandarma Komando, Jandarma Asayiş, Jandarma Olay Yeri İnceleme (OYİ), Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) ile Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı özel harekât ve çevik kuvvet ekipleri, AFAD, UMKE, AKUT, GÖNDAK ve SAR ekipleri ile iz takip ve kadavra köpekleri ile arama başlatıldı. Korhan Berzeg bugüne kadar havadan ve karadan taranan 250 kilometre alanda 22 mahallede arandı, hiçbir ize rastlanmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x