Litvanya’dan Bodrum’a kanlı rota

Muğla Bodrum’da öldürülen Rus anne-kızın katil zanlısı eski koca çıktı. Cansız bedenlerin Irina Dvizova (42) ile kızı Dayana Dvizova’ya (15) ait olduğu saptandı. 23 Kasım’da ikiliye ulaşamayan yakınlarının Irina Dvizova’nın Konacık Mahallesi’ndeki lüks villasına gittiği; içeride kan izleri görünce polise haber verdikleri öğrenildi. Güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, bir erkeğin hareketsiz haldeki anne-kızı çarşafa sarılı şekilde arabaya taşıyıp uzaklaştığını tespit etti. Aracın izinin takip edildiği; sarp kayalıktaki cesetlere de bu sayede ulaşıldığı aktarıldı. Aracı kullanan şüphelinin Irina Dvizova’nın Litvanyalı eski eşi Andrei K. olduğu belirlendi. Katil zanlısının anne-kızı silahla öldürüp cesetleri dik yamaçtan attıktan sonra Irina Dvizova’dan olan 5 yaşındaki oğlu M.K.’yı da yanına alarak yurtdışına kaçtığı öğrenildi.

7 KEZ UZAKLAŞTIRMA KARARI

Irina Dvizova ve Andrei K. arasında 5 yaşındaki çocuklarının velayeti nedeniyle anlaşmazlık olduğu ortaya çıktı. Genç kadının şikayeti üzerine geçen yıl Andrei K.’ya uzaklaştırma cezası verildiği; bu yıl içinde de Andrei K. hakkında 6 ayrı dosyadan uzaklaştırma kararı çıktığı, ancak şüphelinin yurtdışında olduğu için kendisine tebliğ edilemediğini aktarıldı.

İKİSİNE 5 KURŞUN

Anne-kızın tabancayla vurularak öldürüldüğü belirlendi. Irina Dvizova’nın vücudunda 3 kurşun, kızı Dayana’nın vücudunda da 2 mermi girişi olduğu anlaşıldı.

MİLYARDERLERİN EMLAK DANIŞMANI

İstanbul ve Kapadokya’da lüks markaların projelerinde yer alan model Irina Dvizova, Bodrum’da lüks villada yaşıyordu. Genç kadın, Rus milyarderlere de emlak danışmanlığı yapıyordu.

ARABAYLA GELİP UÇAKLA KAÇMIŞ

Litvanya’dan otomobiliyle gelen Andrei K.’nın (46) 20 Kasım’da Edirne’den yurda giriş yaptığı tespit edildi. Caninin cinayet sonrası 24 Kasım’da öldürdüğü eşinin otomobiliyle Ankara Esenboğa Havalimanı’na gittiği; uçakla önce Fransa’ya oradan da Litvanya’ya döndüğü iddia edildi.

SUÇ MAKİNESİ PARALI ASKER

Katil zanlısı Andrei K.’nın Litvanya’da paralı askerlik yaptığı öğrenildi. Andrei K.’nın daha önce de bir mafya liderinin yanında çalıştığı ve bodyguard’lık yaptığı ortaya çıktı. Ayrıca bir milyarderin evinden mücevher çaldığı iddiasıyla arandığı iddia edildi.

‘EVİ SATIP GİTMELİYİM’

Irina Dvizova’nın Andrei K. tarafından tehdit edildiği; yakın arkadaşlarına, “Hayatım tehlikede, evimi satıp Bodrum’dan kaçmam gerekiyor” dediği ortaya çıktı. Villasını satışa çıkaran kadının bir firmayla anlaştığı; ancak çeşitli nedenlerden dolayı satışın bozulduğu öğrenildi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x