Yatırım Fonu Endişeleri Giderdi: O Kripto Para Satılmayacak!

İflas etmiş kripto para borsası Mt.Gox’un en büyük alacaklısı olan Mt.Gox Yatırım fonu, endişelerin aksine varlıklarını satmayacağını duyurdu.

Mt.Gox Yatırım fonu, milyonluk kripto para cüzdanını ‘koruyor’

İflas etmiş Mt.Gox’un Bitcoin’i alacaklılarına iade etme planı, Silvergate’in gönüllü tasfiyesinden kaynaklanan belirsizlikle birlikte manşetlere taşındı. Kripto yatırımcıları arasında korku ve belirsizlikte bir artış var. Ancak Mt.Gox Yatırım Fonu’na yakın bir kaynaktan gelen son haberler BTC sahiplerini rahatlatabilir.

Mt.Gox Yatırım fonu, iflas etmiş kripto borsası Mt.Gox’un en büyük alacaklısıdır. Bir Bloomberg haberine göre konuya yakın bir kaynak, fonun Eylül 2023’te iade edilmesi planlanan tokenleri satma planının olmadığını ortaya koydu.

Mt.Gox Yatırım fonu, feshedilmiş kripto borsasından karşılığında alması beklenen Bitcoin miktarını açıklamadı. Her şeye rağmen, kripto Twitter ve fenomenleri, alacaklıların Bitcoin varlıklarını aldıktan sonra elden çıkarmalarını beklediklerinden, gelişme BTC sahipleri arasında bir yükseliş hissi uyandırabilir.

Yatırım fonu Bitcoin’de 3,1 milyar dolarlık hazineye sahip

Önceki belgelere göre, iflas mütevelli heyeti Eylül 2019 itibariyle 141.686 Bitcoin’in yanı sıra nakit ve Bitcoin Cash’e de (BCH) sahipti. Mevcut fiyatlarla, Bitcoin varlıkları yaklaşık 3,1 milyar dolar değerinde.

Bitcoin sahipleri, büyük bir BTC satışının sonuçlarından uzun süredir korkuyorlar. Mt.Gox Yatırım Fonu’nun iade edilen Bitcoin’i HODL yapma planı, BTC sahiplerini ve kripto piyasası katılımcılarını rahatlatabilir. Gelişme esnasında BTC fiyatı son 24 saatte göre hafif düşüşle 21,726.81 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in olumlu haberlerle gündeme gelmesi fiyat üzerinde etkili olabilir.

On-chain veriler BTC hakkında neler söylüyor?

Santiment, 7 Mart tarihli tweet’inde, BTC’nin piyasadaki altcoinlerin çoğundan nispeten daha iyi performans gösterdiğini doğruladı. On-chain analistler, BTC’nin artan sosyal hacim verilerinin tarihsel olarak olumlu olduğunu söylüyor.

Sosyal dominans, bir coin’e atıfta bulunan tartışma payını ölçer. Santiment’e göre metrik, Eylül 2022’den bu yana en yüksek seviyesine yükseldi. Tarihsel olarak, bu tür olaylar piyasanın toparlanmasının yolunu hazırlıyor. Yukarıda belirtilen gözlem, BTC’nin abartıldığını ima ediyor. Bununla birlikte, daha önce %19.19 olan dominans, yazının yazıldığı sırada %13.86’ya düştüğü için, kısa vadeli diplerden yararlanma durumu yine mevcut olmayabilir.

Kripto para trader’ları nasıl tepki verdi?

İlk artışa rağmen, short yatırımcılar pozisyonlarını korumaktan vazgeçmediler ve long pozisyonlarda önemli ölçüde kazandılar. Glassnode’a göre bu, Vadeli İşlemlerin sürekli fonlama oranından kaynaklanıyordu.

Pozitif bir oran, long pozisyonların short’lara ödeme yaptığı anlamına gelirken, negatif bir oran aksini ifade eder. Yazım sırasında, kalıcı fonlama oranı %0,05 idi, bu da çoğu uzun vadeli işlemin borsalarda tasfiye edildiği anlamına geliyor.

Kriptokoin.com olarak Mt.Gox davasından son haberlere bu yazıda yer verdik. Borsanın yakın bir zamanda kullanıcılarına geri ödeme yapması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir