AK Partili Hüseyin Yayman: CHP’yi Pirus zaferi bekliyor

ANKARA – TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılını büyük bir coşku ve heyecanla kutladıklarını söyledi.

Muhalefetin, kutlamaların sönük geçeceği ve Cumhuriyetin 100’üncü yılına yakışır şekilde yapılmayacağı yönünde iddiaları olduğunu dile getiren Yayman, “Muhalefetin kutlamalarla ilgili yalan siyasetinin boğazın serin sularına gömüldüğünü, 29 Ekim’de tüm gün yapılan faaliyetlerde ve Türk donanmasının boğazdan geçişinde bir kez daha gördük. Bir kez daha yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Türkiye Yüzyılı, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti Devleti diyoruz” ifadelerini kullandı.

6 Şubat’taki Maraş merkezli depremlerin ardından büyük bir yıkıma uğrayan ve binlerce kişinin hayatını kaybettiği Hatay’da çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirten Yayman, “Yaraları beraberce saracağız ve inşallah Hatay’ımızı yeniden inşa edeceğiz. Mazide olduğu gibi Hatay’ı doğunun kraliçesi haline getireceğiz ve inşallah tarihi Antakya’yı yeniden ayağa kaldıracağız” diye konuştu.

‘DİJİTAL AĞLARDA DA SAVAŞ VAR, İSRAİL’İ KINAYAN MESAJLAR YAYINLANMIYOR’

İsrail’in Filistin’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarının sürdüğünü anımsatan Yayman, İsrail’in insanlık suçu işlemeye, ABD ve Avrupa ülkelerinin ise sessiz kalmaya devam ettiğini söyledi.

İsrail-Filistin çatışmasıyla ilgili dijital ağlar üzerinde de bir “savaş”ın sürdüğünü ifade eden Yayman, “Biz buna savaş diyoruz ve bu hibrit savaşta gerçekten bir utanç vesikası olarak devam etmektedir. İsrail’e terörist diyen, İsrail’i kınayan mesajlar, çocuk ölümlerine dikkat çeken mesajlar yayınlanmamakta ve bu savaşın haklı galibi olarak ifşa edilerek gösterilmektedir. Bu tür mesajları paylaşmayanlar bir şekilde engellenmektedir” dedi.

‘ATATÜRK HAYATTA OLSAYDI ERDOĞAN’I DESTEKLERDİ’

CHP kurultayının hafta sonu gerçekleştirileceğini hatırlatan Hüseyin Yayman, CHP’deki sorunların genel başkan değişimiyle çözülemeyeceğini savundu. CHP’nin derin bir kriz yaşadığını öne süren Yayman, şunları söyledi:

“CHP’nin sorunu Özgür Özel, Kemal Kılıçdaroğlu değişimiyle çözülecek sorunlar değildir. CHP, çok daha derin bir kriz yaşamaktadır. Kim kazanırsa kazansın sonuç değişmez. CHP’yi Pirus zaferi bekliyor. Eğer bugün Mustafa Kemal Atatürk hayatta olsaydı AK Parti’yi ve Tayyip Erdoğan’ı desteklerdi ve bu yaşananları gördükten sonra CHP’lileri, parti yönetimini elinde sopayla kovalardı. CHP’de kurultay kim kazanırsa kazansın sorunlar var olmaya devam edecektir. Parti kadrolarının, parti siyasetinin ve lider değişimi haricinde bir siyaset takip edilmesiyle CHP ancak Türkiye’de bir iktidar alternatifi haline gelecektir.”

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu’nun partisinden istifa etmesiyle ilgili değerlendirmesinin sorulması üzerine Yayman, “Gerçekleri gördüğü için kendisini tebrik ediyorum. Diğer vekillere de inşallah bir esin kaynağı olur” yanıtını verdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x