Dünya medyası Global Medya Forumu’nda

11’ncisi planlanan Global Video Medya Forumu’na 156 ülkenin medya yöneticileri katıldı. Foruma Türkiye’den Odatv Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Can Özçelik katılımcı oldu.

Forumda konuşma yapan Shen, CMG’nin bu konuda üstüne daha çok görev düştüğünün altını çizerek, “Kuşak ve Yol, 10. yılında birçok inovasyon ve teknolojik gelişmeye imza attı. Kurduğu iş birlikleriyle çok daha önemli hale geldi. Gelecekte, medyanın üzerine daha fazla görev düşecek, CMG olarak daha fazla platformda yer almalıyız.” ifadelerini kullandı.

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Tanıtım Departmanı Başkan Yardımcısı Sun Yeli, konuşmasında medyanın önemini vurgulayarak, “Çin, 10 yıldır Kuşak ve Yol İnisiyatifi ülkeleriyle aktif olarak gelişim göstermeye ve kültürlerarası etkileşime katkı sağlamaya devam ediyor. Kuşak ve Yol, sadece kültür etkileşimi değil, fiziksel olarak da birçok ülkeye iş istihdamı sağladı.” dedi.

Afrika ve Çin’in küreselleşmesine tanıklık etmekten çok mutlu olduğunu belirten Afrika Yayın Birliği İcra Kurulu Başkanı Grégoire Ndjaka, “Çin sadece ekonomik olarak değil birçok alanda Afrika için çabalıyor.” dedi

Forumun diğer konuşmacılarıysa, Kuşak ve Yol İnisiyatifi’nin bu zamana kadar, ülkelerine getirdiği katkılara değinerek, gerek medya gerek ülke bazında, bu projenin destekçisi olduklarını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x