‘Memelere özgürlük’ pankartına hapis talebi

Melisa Aydınalp, “Memelere özgürlük” yazılı pankartını alıp sokaklara çıkmış, Kadıköy’de pankartla yürüyüp protesto yaptığı anları sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Birçok kişinin tepkisini çeken manken hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca “Hayasızca hareketlerde bulunma” suçundan soruşturma başlatılmıştı.

PANKARTI TEPKİ ÇEKTİ

İddianamede Melisa Yaren Aydınalp’in 10 Aralık Pazar günü Bağdat Caddesinde uygunsuz kıyafet ile kamuya açık alanda elinde ‘Memelere özgürlük’ pankartı açtığı ve Bağdat caddesinde çekilen video görüntüleri sosyal medyasında paylaştığı, konuyla ilgili alınan ihbar sonucu da soruşturma başlatıldığı açıklandı.

SUÇLAMAYI REDDETTİ, HAKKINDA HAPİS İSTENDİ

Aydınalp ifadesinde protesto hakkını kullandığını, vücudunun mahrem yerlerinin açıkta olmadığı, hayasızca her hangi bir hareketinin bulunmadığı ve suçlamaya kabul etmediğini söyledi. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Aydınalp hakkında ‘Hayasızca hareketlerde bulunma’ suçundan 1 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x