Netflix’ten gençlere “Kısa Dizi Yazım Atölyesi”

Netflix’ten gençlere “Kısa Dizi Yazım Atölyesi”

‘Netflix Kısa Dizi Yazım Atölyesi’, tüm kontenjanını depremden olumsuz etkilenen öğrencilere ayırdı. Yerli ve yabancı eğitmenler eşliğinde bir yıl sürecek atölyeye katılan genç yetenekler, kendi projelerini geliştirerek Netflix Türkiye yetkililerine sunma fırsatını yakalayacaklar

Lider eğlence servisi Netflix, Türkiye’deki kreatif sektörün geleceğini şekillendirecek gençler yetiştirmek üzere yeni bir atölye çalışması başlattı. İlk kez gerçekleştirilen Netflix Kısa Dizi Yazım Atölyesi’nin kontenjanı tümüyle deprem bölgesindeki üniversitelerde okuyan öğrencilere ayrıldı. Katılımcılar arasında İnönü Üniversitesi’nden 5, Harran Üniversitesi’nden 4, Gaziantep Üniversitesi’nden 4, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nden 3, Çukurova Üniversitesi’nden 3 ve Akdeniz Üniversitesi’nden 1 olmak üzere toplamda 20 öğrenci yer alıyor. 

 

Bir yıl boyunca devam edecek eğitimin ilk aşaması, geçtiğimiz günlerde Antalya’da gerçekleştirildi. Öğrenciler bu aşamada uluslararası dizi/film yönetmeni ve yapımcısı Luke Eve ve senarist Melisa Üneri’den eğitim aldı. Sonraki aşamalarda öğrenciler Netflix ekibi ve Türkiye’nin önde gelen sanatçıları tarafından verilecek online eğitimlere katılacaklar. Atölye sonunda ise öğrenciler geliştirecekleri kısa dizi projelerini Netflix Türkiye ekibine sunma fırsatını yakalayacaklar.

 

Netflix Kısa Dizi Yazım Atölyesi, Netflix’in kreatif sektörün geleceğine katkı sağlamak ve yeni yetenekleri sektöre kazandırmak amacıyla yürüttüğü Grow Creative projesinin imzasını taşıyor. Bugüne dek Türkiye’de gerçekleştirilen Grow Creative projeleri arasında Güney California Üniversitesi desteğiyle düzenlenen Yaratıcı Yapımcılık Programı, Bahçeşehir Üniversitesi ortaklığıyla açılan Netflix Dizi Senaryosu Yazarlığı Dersi, Tatino Films ve Impact Hub İstanbul işbirliği ile sunulan Netflix Series Lab projesi de dahil olmak üzere pek çok farklı girişim yer alıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x