Realme uygun fiyatlı telefon pazarına Note serisi ile damga vuracak

Realme, Filipinler’de piyasaya sürdüğü giriş seviyesi Realme Note 50 modelinin ardından, seriyi genişletmeyi planlıyor. Şirket, bu yıl seride iki yeni akıllı telefon daha piyasaya sürmeyi hedefliyor. Bu gelişme, Realme’nin Note serisine yeni eklemeler yapacağını gösteriyor.

Realme Avrupa CEO‘su ve Küresel Pazarlama Direktörü Francis Wong‘un belirttiğine göre, şirket önümüzdeki aylarda iki Note markalı telefon tanıtmayı planlıyor. Yakın zamanda ortaya çıkan bir sızıntı, Realme Note 1 adında bir telefonun varlığını ortaya koydu, ancak şirket bu modelin varlığını henüz doğrulamadı. Yaklaşık 100 dolarlık bir fiyatla, Realme’nin yaklaşan Note telefonları, diğer akıllı telefon markalarının Note serisi telefonlarından daha düşük bir fiyata sahip olacak.

Realme‘nin Note serisi, Asya pazarlarına hitap edecek, ancak Hindistan bu seriyi almayacak. Bunun arkasındaki muhtemel sebep, Realme’nin Narzo adında, Amazon üzerinden satılan orta ve giriş seviyesi cihazlar sunan bir alt markaya sahip olması. Hindistan’da Narzo dışındaki tüm Realme telefonları Flipkart üzerinden satılıyor.

Realme uygun fiyatlı telefon pazarına Note serisi ile damga vuracak

Diğer pazarlarda ise, Realme 2024 yılında Note serisi akıllı telefonlardan 10 milyon adet satmayı hedefliyor. Şirket, rakiplerine göre daha iyi tasarım ve yüksek kaliteli malzemeler sunmayı amaçlıyor. Ayrıca, Note serisi kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak için kalite kontrolü ve satış sonrası hizmetler üzerinde de odaklanacak. Marka, Note kullanıcılarına daha uzun garantiler ve daha fazla güncelleme sunacak.

Son bir rapora göre, Realme Note 1, Full HD+ çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına sahip 6.67 inç OLED panel ile gelecek. Dimensity 7050 yonga setiyle güçlendirilen cihaz, 67W hızlı şarj desteğine sahip 5,000mAh pil paketleyecek. Cihazda 16 megapiksel ön kamera ve 108 megapiksel + 8 megapiksel + 2 megapiksel üçlü kamera birimi bulunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x